O nas

Zarząd Fundacji Heleny Pyz-Świt Życia


  •  Małgorzata Smolak - Prezes Zarządu Fundacji

 Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Prawa (obecnie Uczelnia Łazarskiego) na kierunku handel zagraniczny. Podróżnik. Przez kilkanaście lat pracowała z młodzieżą w Ruchu Rodzin Nazaretańskich m.in. organizując letnie i zimowe obozy. Współprowadzi rodzinną piekarnię. Od 2014 roku związana z Ośrodkiem Jeevodaya, gdzie pojechała na sześciomiesięczny wolontariat. Od tego czasu odwiedza Jeevodaya tak często jak jest to potrzebne i pozwalają inne obowiązki. Była m.in. współodpowiedzialna za przygotowanie i organizację przyjazdu młodzieży z Jeevodaya na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w 2016 roku. W Jeevodaya ma chrzestnego syna Abhisheka. Mieszka w Otwocku.

 


  •  Paweł Kukiz-Szczuciński - Wiceprezes Zarządu Fundacji

Lekarz dwóch specjalizacji – psychiatrii i pediatrii. Często uczestniczy w misjach humanitarnych w ramach Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jest członkiem Zespołu Ratunkowego PCPM, niósł pomoc dzieciom w rejonach wojen i katastrof, m.in. na Ukrainie, w Peru, Irackim Kurdystanie i na granicy libańsko-syryjskiej, gdzie nadzoruje pracę zespołu medycznego ratującego dzieci syryjskich uchodźców. Mieszka w województwie świętokrzyskim.

 


  •  Weronika Bończak - Członek Zarządu Fundacji

Lekarz rezydent, obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie rehabilitacji medycznej, na co dzień pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jeevodaya odwiedziła w miesiącach letnich roku 2018. Mieszka w Warszawie.